Cuma, 11 Temmuz 2014 14:30

Güvencesizlik ve Kadın Emeği Yerel Çalıştayı

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)
15.02.2013 Cumartesi Eğitim Sen Adana Şube Kadın Komisyonu adına düzenlenen "Kadın Emeği ve Güvencesizlik Çalıştayı" Çukurova Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi toplantı salonunda gerçekleşti.
Şube Kadın Sekreteri Esra Arslan ve Şube Başkanı Kamuran Karaca'nın açılış konuşmalarının ardından Ç.Ü. Tıp Fakultesinden Prof.Dr.Gülseren Ağrıdağ'ın "Cinsiyet Ayrımcılığı ve Cinsiyetçi İşbölümü "konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından sözü alan Mersin üni. İİBF İşletme bölümünden Prof.Dr. Ayşegül Yilgör "Kadın Emeği ve Güvencesizlik" üzerine katkıda bulundu.
 
Çalıştayın sunum kısmı sonrasında farklı statülerde istihdam edilen eğitim emekçisi kadınlar atölye çalışmalarına geçtiler ve "Aynı işyerinde farklı statülerde çalışmanın işyeri barışına etkileri, ortak örgütlenme sorunları ve çözüm önerilerini tartıştılar. Yemek arasından sonra biraraya gelen Eğitim emekçisi kadınların atölye sonuç raporlarını tüm toplulukla paylaşmasının ardından çalıştay sonlandırıldı.

Çalışatayımıza katılan tüm eğitim emekçisi kadınlara Şube Kadın Komisyonu ve Şube yürütme kurulu olarak teşekkür ederiz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
Okunma 1427 defa
Eğitim-Sen Adana

In sodales tellus ac erat malesuada ac viverra lectus tempor.

www.joomlart.com/