Eğitim Sen Kozan Ve İmamoğlu Temsilciliğinin Organize Ettiği Kaynaşma Ve Dayanışma Yemeği

Eğitim Sen Kozan Ve İmamoğlu Temsilciliğinin

Organize Ettiği Kaynaşma Ve Dayanışma Yemeği

 

Eğitim Sen Kozan İlçe Temsilcisi Mehmet Kınalı ve İmamoğlu ilçe temsilcisi Mehmet Nezih Karavelioğlunun ve yönetim kurulunun organize ettiği ve geleneksel hale getirdikleri "Kaynaşma ve Dayanışma Yemeğinde" Kozan ve İmamoğlu'nun seçkin eğitimcileri bir araya geldi.

 

 

Gelen misafirlerini sıcak bir tebessüm ve güllerle karşılayan sendika yönetimi mükemmel bir organizasyona ev sahipliği yaptılar.

 

Otantik bir atmosfere sahip olan Değirmen Restaurant da gerçekleştirilen yemeğe Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Kamuran Karaca, Şube Sekreteri Yalçın Alçiçek, Mali Sekreter Abdullah Yalçın, Örgütlenme Sekreteri Ahmet Karagöz, Eğitim Sekreteri Halil Kara katıldı.

 

Eğitim Sen Kozan Temsilcisi Mehmet Kınalı açılış konuşmasında, amaçlarının bünyelerine yeni katılan üyelerle, eski üyelerin birbirleri ile daha çok kaynaşmalarını sağlamak ve bu çerçevede gösterilen bu dayanışma ile Kozan ve İmamoğlu’nda sendikal faaliyetlerde varlığımızı göstermek istiyoruz dedi.

 

Şube Başkanı Kamuran Karaca yaptığı konuşmada, başta toplantıyı düzenleyen Kozan ve İmamoğlu temsilcilik yöneticilerine ve üyelere, kurum temsilcilerine, basın mensuplarına ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

 

2012 yılına girdiğimiz bugünlerde, geçen yılki enflasyon farkları dahi alınamamışken yeni yıla zamsız maaşlarla girildiğini, diğer yandan 4688 yasayla ilgili grev ve toplu sözleşme taleplerimizin görmezden gelindiğini, sendikal hak mücadelesinde baskılara maruz kalındığını, ülkede genel demokratik sürecin aynı şekilde baskılama, yok sayma, sindirme politikalarına dönüştüğü ifade etti.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramının illerdeki kutlamasının kaldırılmasıyla AKP iktidarının, eğitimi gericileştirme, dinselleştirme ve Atatürkçü düşünceden uzaklaştırma eğilimlerinin ortaya çıktığını ifade etti.

Görevimizin çağdaş, laik, barış ve kardeşlik içinde bir ülke yaratmak olduğu bilinciyle mücadeleyi sürdürmemiz gerektiğini ifade etti.

 

Üyelerimiz Ayhan Karasu ve Ergün Atlığ müzikleriyle geceye renk kattılar.

Okunma 2099 defa